LenkaProfil
Lenkina cesta k joge:

Lenku k joge ako sama vraví priviedla náhoda, keď sa v jeden júlový večer roku 2010 ocitla v trnavskom športovom centre a ako mnohí iní vyskúšala dynamickú power yogu. Bolo to niečo nové a veľmi namáhavé, no zároveň krásne. Hneď od začiatku vedela, že stretla “lásku na celý život”.

Samozrejme, ako to na začiatkoch býva, chce to vytrvalosť, než si telo na nový pohyb zvykne a prejde svojou zmenou. S jogou to ale určite stálo za to. Už v tých časoch sa stretla po prvýkrát aj s aštangou, no vtedy akoby ešte nebola na ňu pripravená.

Po troch rokoch intenzívneho a pravidelného praktizovania prišiel posun a rozhodla sa naučiť svoje úsilie odovzdávať aj ďalej ako učiteľ. Ako prvé prišlo školenie v Power Yoga Akadémii (Piešťany, M. Hluchová, V. Krejčík) v úrovniach Power Yoga 1. a 2. stupňa

Keďže Lenkiným domovom bolo dlhé roky aj Taliansko, kde pracovala ako masérka, tak jej rozhľad o joge sa rozšíril aj tam. Na tamojšej pôde absolvovala rôzne školenia a semináre zamerané na rôzne štýly jogy, pranajámu (dýchové cvičenia), meditáciu. 

Keďže stále cítila potrebu poznať o joge viac, absolvovala 200 hodinový výcvik (RYS) v akreditovanej škole Hari-OM. Vzdelanie zahŕňalo celkový pohľad na jogu, rôzne štýly, históriu, pranajámu či ajurvédu. Po tomto školení prišlo aj rozhodnutie začať v Taliansku učiť vlastné hodiny, ktoré jej prinieslo veľa zaujímavých skúseností. 

V poslednom období sa Lenka vracala na Slovensko častejšie, a s tým prišlo aj intenzívnejšie spoznávanie aštangy. Aštangový “pohľad” na jogu ju priviedol k pravidelnému praktizovaniu práve tohto štýlu a v júni 2016 ukončila pod vedením Jara Páveka učiteľský tréning 1. série (100 RYS). 

 

Absolvované školenia:

 

UČITEĽSKÝ TRÉNING JOGY – 200 HRS. RYS (HARI-OM yoga school, Italy)

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 1.SÉRIE – 100 HRS. RYS (2015, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

 

Čo učí:
Nedeľné mysore classes

 

Kontakt : labrasana@pobox.sk

+421 908 676 762