pozvanka

 

Milé naše Yogisterky aj Yogisteri,

 pred piatimi rokmi, keď sme si zakladali náš komorný yoga room, ani sme nechyrovali, ako čas tak rýchlo prebehne,      a že tak dlho zotrváme s tým čo radi máme a na mieste, kde sa cítime vždy ako doma. Preto nám dovoľte pozvať vás znovu k nám a tým sa zároveň, tak ako každý rok, poďakovať vám za vašu priazeň.

 Nech sa páči tu je náš víkendový program:

 

PIATOK

  

Piatok 11. január bude už tradične venovaný milej akcii OPEN DOOR MYSORE. Ak nás poznáte, tak už viete, čo sa za názvom skrýva a tým, ktorí sa k nám pridali v nedávnej dobe vysvetlíme:

Priestor nášho yoga roomu klasicky otvoríme o 17.00 a lekciu v štýle mysore povedú naše učiteľky. Dní, kedy sa všetky spoločne stretneme v roome nie je veľa, a preto je to aj pre nás malý sviatok. V prípade, ak by sa vás viacej praktikantov nazberalo, otvoríme mysore skôr. Najneskorší príchod vás však prosíme do 18.00 hod.

Po výdatnej praxi nás bude čakať YOGISTER PARTY so všakovakými šmakocinkami nielen z #yogisterkuchyne, ale aj od rôznych šikovných ľudí v našom okolí. A!! NARODENINOVÁ TORTA určite nebude chýbať! Ak hladní prídete, tak hladní určite neodídete ;) 

Otvorené dvere na mysore budú pre všetkých z vás, ktorí si chcete zacvičiť svoju prax, bez ohľadu na to, ako dlho ste doteraz cvičili či necvičili. Lekcia nebude vhodná pre úplných začiatočníkov (tým pozývame na WORKSHOP: YOGA INTRO 12. januára - viď info nižšie). A ak by ste večer praktizovať nechceli, ale pár chvíľ s nami stráviť a osláviť by sa vám žiadalo, ste vítaní u nás o 19.00! 

Program:

17.00 - 19.00 MYSORE CLASS - učia naše baby

19.00 - 22.00 YOGISTER PARTY - oslava až do nočného kľudu :-)

Vstupné: zdarma, prineste iba dobrú náladu alebo šampus! Či (ne)alko, to už na vás necháme :-)))

 

SOBOTAranojpg

 

V sobotu 12. januára nás čaká jogové doobedie s posedením, ktoré venujeme všetkým z vás, ktorí ste na istý čas cvičenie jogy odložili, alebo ste ho v poslednej dobe oprášili iba sporadicky. Tak a teraz je ten vhodný čas s ním znova začať!

V rámci nášho narodeninového víkendu pozývame všetkých z vás, ktorí by ste chceli s nami stráviť doobednú hodinku jogy v príjemnom tempe pod vedením učiteľa. Po cvičení posedíme pri čaji/káve a nejakej tej mlske. Lekcia bude vhodná pre praktikantov, ktorí aštanga jogu v jej akejkoľvek podobe poznajú. 

 

Program:

9.30 - 10.45 LED CLASS: vedená hodina 1. série, skrátená sekvencia

Učí: Miška, asistuje: Ivka

11.00 - 12.00 posedenie, občerstvenie, diskusia 

Vstupné: 10 eur

  

SOBOTAvecer

 

Na sobotňajšie poobedie máme zase pripravený 3-hodinový teoreticko - praktický seminár určený pre všetkých, ktorí aštangu poznajú iba “zďaleka, z rečí alebo z internetu”. 

Interaktívny workshop slúži ako pozvánka pre všetkých, ktorí v našom štúdiu ešte neboli a chceli by nás spoznať. Prejdeme si základy systému aštanga jogy, predstavíme si pojmy ako “denná jogová prax, aštanga joga, parampara, mysore štýl…” Povieme si o tom ako sa joga v dnešnom svete učí, a v čom je systém aštanga jogy iný v porovnaní s ostatnými štýlmi. Nevynecháme ani praktickú časť, počas ktorej si prejdeme základné dychové a asánové cvičenia. 

V diskusii si ozrejmíme ako to je s tou aštangou naprieč Slovenskom a vlastne svetom a ako to funguje, keď prídete hocikam na svete na hodinu v štýle mysore. Ak ste s nami aštangu ešte neskúsili, tento workshop je jedinečnou šancou ako to zmeniť.

Program: 

14.30 - 15.30 ÚVOD DO SYSTÉMU aštanga jogy, predstavenie fyzickej praxe

15.30 - 16.45 PRAKTICKÁ ČASŤ, cvičenie vybraných ásan 1. a 2. série aštanga jogy

16.50 - 17.30 DISKUSIA s občerstvením

Vstupné: 15 eur

 

NEDELA

 

A ako bonus na záver pre vás pravidelných praktikantov sme si pripravili ešte jedno prekvapenie v podobe semináru so skvelou učiteľkou jogy Martinou Cifra Krížikovou, u ktorej sa v posledných 2 rokoch učí aj naša Miš. Tí, ktorí Maťu ešte nepoznáte, vrelo odporúčame prísť a zažiť ju. Jej pohľad na jogu či telesnú aj psychickú schránku človeka je ovplyvnený nielen skvelými svetovými jogovými učiteľmi, ale jej samotnou dlhoročnou jogovou praxou. Viac o Martine sa dočítate tu: https://shala.sk/martina

Počas rannej mysore lekcie si môžete zažiť Matine terapeutické dopomoci a po prestávke s občerstvením si spoločne užijeme seminár na tému mantier, ich odriekavania, džapovania a debatky o tom, aký to má vlastne v jogovej praxi celé zmysel. 

A teda to občerstvenie! My sa vždy tešíme, keď vám tá naša #yogisterkuchyňa chutí, ale roboty s tým máme často neúrekom, a tak tomu nebude ani počas tohto nášho víkendu. Preto sa neskonale tešíme, že naše pozvanie prijali naslovo vzaté cateringové a kašovité odborníčky - dievky z bratislavského Žufaňa bistro. Lebo nie sú to len hocijaké kuchárky, ale všetky tri poctivo okrem miešania kaše aj jogujú a vedia, že najlepšie chutí kaša po jogovej praxi :-) Tak čo poviete, môže byť lepšia kombinácia? Možno áno, avšak tá naša ideálna vyzerá takto!

Program:

8.00 - 10.00 MYSORE CLASS s Martinou (výber príchodu o 8.00 alebo 9:00)

10.30 - 11.30 ŽUFAŇA CATERING

11.30 - 13.00 MANTRA WORKSHOP s Martinou: teória a prax 

Vstupné: 20 eur

  

Svoju účasť si vyskladajte podľa toho ako vám jogové srdce piští a má chuť s nami tráviť čas. Na každú aktivitu sa prosím zahláste cez rezervačný systém: https://yogister.isportsystem.sk. V prípade, že by ste sa chceli zúčastniť iba časti z piatka či nedele, napište prosím do Poznámky k rezervácii, ako to chcete (napr.: iba mysore, iba joga party, iba workshop, apod.).