Od 11. januára 2014 funguje v Trnave YOGISTER – the yoga room – komorné a príjemné miesto založené praktikantkou a učiteľkou Aštanga jogy Miškou Dobrovodskou.

Pôvodný zámer YOGISTER-u bol založiť miesto, kde sa budú môcť vyznávači Aštanga jogy (ang. Ashtanga yoga) nerušene venovať svojej praxi, t. j. praktizovaniu/cvičeniu jogy.

U nás nájdete tichú a útulnú „yoga room" - miestnosť s kapacitou pre max. 12 ľudí, ktorej hlavným benefitom je vybavenosť kobercom pre bezpečnejšie praktizovanie. V letných mesiacoch je miestnosť príjemne vyhriata slnkom, keďže jej rozsiahle okná sú otočené na západnú stranu. V zimných mesiacoch je zase dostatočne vykúrená. Takže sa nestane, že by ste prišli do studenej a neútulnej sály, čo by negatívne ovplyvnilo Vašu prax.

Okrem prezliekarní, sociálneho zariadenia máme aj malú terapeutickú miestnosť, v ktorej sa stretávame s klientami na individuálnych konzultáciách, terapeutických stretnutiach a v prípade potreby si v nej môžete dopriať kávičku alebo čaj a nechať v pokoji doznieť pôžitky z ukončeného cvičenia alebo sa začítať do našej joga knihovničky.

Počas nášho dlhoročného fungovania nás začali vyhľadávať ľudia, ktorí mali o jogu záujem, či začiatočníci, ale aj pokročilejší praktikanti. To nás doviedlo k tomu, že v yoga roome bola možnosť praktizovať každý deň v ranných a poobedných hodinách (viac pozri AKTUÁLNY ROZVRH). Momentálne máme ale rozvrh mierne okresaný z dôvodu čerpania materskej dovolenky lektoriek. Cez víkendy a hlavne v zimnom období poriadame rôzne workshopy, alebo sa stretneme pri našom obľúbenom koncepte MYSORE CLASS & BREAKFAST, teda ranné cvičenie jogy zakončené pri sladkej a horúcej jogínskej kaši a iných raňajkových dobrotách. 

Na základe požiadaviek návštevníkov v priebehu roka otvárame rôzne druhy kurzov (večerné aj víkendové kurzy pre začiatočníkov, kurzy pre pokročilých praktikantov a pod.), alebo organizujeme zaujímavé akcie, prednášky.

Dvere sú u nás otvorené pre každého, kto by chcel spoznať čaro jogy, urobiť niečo pre svoje telo, ale hlavne pre svoju myseľ.

Ľudia, ktorí k nám prichádzajú, majú rôzne motívy (zdravotné problémy spôsobené životným štýlom; sedavým alebo inak zaťažujúcim spôsobom zamestnania; poúrazové a pooperačné stavy; stres a rôzne psychické problémy, nadváha, nemožnosť vykonávať iné druhy pohybových aktivít).

Aštanga joga je tradičné a veľmi liečivé učenie s koreňmi siahajúcimi až 5000 r. do minulosti. Pokiaľ sa jej človek začne venovať a zotrvá, pocíti jej blahodarné účinky nielen na telesnú schránku, ale aj na psychické prežívanie. Pravidelná prax dokáže ozdraviť telo, upokojiť myseľ a vybudovať zdravé telesné, či psychické návyky. Vďaka nim sa môže stať človek vedomejším svojho prežívania a spokojnejším v bežnom živote, vo vzťahu k sebe samému, ale aj iným, v osobnej, vzťahovej či pracovnej sfére.

Joga jednoducho funguje, ovplyvňuje nás a pomaly a nenútene z nás robí lepších a spokojnejších ľudí.

  

** NAŠE PRIESTORY **

Chceli by ste nás navštíviť po prvýkrát? Prečítajte si : INFORMÁCIE PRE NOVÝCH KLIENTOV