banner

 

Milí priatelia, priaznivci jógy a kvalitnej gastronómie,

pozývame vás na parádny oddychový pobyt s Yogisterom a skvelou žufaňáckou kuchyňou priamo v srdci prírody - na Chate Moritz - v lese hneď vedľa romantického potoku pod Martinskými hoľami. 

Máme pre vás pripravených 6 dní, počas ktorých sa môžete hodiť “dokľudu”, načerpať chýbajúcu energiu, ozdraviť telo prospešným jógovým pohybom, očistiť ho pobytom v saune a vyživiť zdravým horským vzduchom a chutnou stravou pripravenou s láskou z tých najlepších sezónnych surovín. Tešiť sa môžete na tri organizátorky:

 

IMG 6295

Miška Dobrovodská

zakladateľka trnavského štúdia Yogister, dlhoročná praktikantka aštanga jógy, milovníčka zdravého pohybu, chutného jedla a prírody.

Miška sa venuje praxi aštanga jógy na dennej báze už celých 9 rokov, vyučuje skupinové lekcie jógy 13 rokov. Na svojich lekciách, ktoré sú primárne učené v štýle mysore (priestor pre vlastnú prax) sa zameriava na individualitu každého cvičenca, jeho momentálne fyzické aj mentálne schopnosti, ktoré zohľadňuje pri budovaní praxe a sekvencií. Ako bývalá študentka psychológie a ajurvédy sa snaží pozerať na každého jednotlivca celistvo a pri svojej práci jogovej lektorky považuje za najdôležitejšiu podporu praktikanta či bezpečným dotykom alebo vľúdnym slovom.

Na pobyte bude mať Miška na starosti kompletný jógový program od ranných stíšení (meditácie, dychové cvičenia), mysore lekcií (budovanie ásanovej praxe), cez jógové kruhy (priestor na preskúmanie jogy z rôznych uhlov, podľa záujmu a pokročilosti účastníkov: napr. teoretické vysvetľovačky, nácviky techník, diskusie, a pod.) až po poobednú relaxačnú jógu v skupine, či spoločné mantrovanie

Možností, kedy sa utiahnuť do seba, skúmať vlastnú myseľ a telo budete mať denne dostatok. Bude iba na vás, či využijete všetky ponúkané lekcie, alebo si vyberiete iba niektoré z nich.

 

 

IMG 6242 

  

 

 Evka Takáčová  

spoluzakladateľka bratislavského bistra Žufaňa,

ktoré má momentálne postcovid pauzu a funguje pod názvom @žufaňabezbistra.

Evka je milovníčka gastronómie a perfektná kuchárka. Počas pobytu sa bude zvŕtať v kuchyni a variť pre vás chutné jedlá z lokálnych surovín. Postará sa o to, aby sme neboli hladní a aby taniere či misky boli vždy na konci dočista vyjedené. Samozrejme, nadupané raňajkové kaše nebudú na našom pobyte chýbať ;) 

Strava bude primárne vegetariánska, vždy čerstvo uvarená. Aby sme vás ešte viac nalákali, tak prezradíme, že na nedeľný výlet Evka pripraví piknik v prírode a v utorok doobeda na rozlúčku žufaňácky brunch s ich legendárnou praženicou. Kto sa teší? 

 

 

 

IMG 6283

 

 

 

 

 

Ivka Martinková 

spoluzakladateľka Yogisteru a Miškina sestra nemôže na takto dôležitom evente chýbať.

Aj keď ste ju mnohí za posledné dva roky v štúdiu na podložke nevideli, na svoju vlastnú prax nezanevrela a už ôsmy rok ťahá denne ako praktikantka aštanga jógy. Na pobyte bude náš veľký support. Ráno bude s nami drať podložky a možno aj pomáhať Miške s dopomocami. Cez deň bude zase vypomáhať Evke v kuchyni tak, aby sme vždy načas mali chutné jedlo na tanieri. No a ako ju poznáme, pobyt sa nezaobíde bez toho, aby nám niečo chutné ku kávičke napiekla.

 

 

 

 

 

Nuž nezostáva nám iné, iba vás srdečne pozvať na tento Yogis&Žuf bašável, ktorý pohladí naše životy po dvoch náročných rokoch pandémie a rôznych osobných aj kolektívnych ťažôb. 

 

V CENE POBYTU VÁM PONÚKAME:

            ubytovanie na 5 nocí/6 dní v súkromí novovziknutej krásnej chaty Moritz pri Martine 

          (izba: 3+2+kúpeľňa, izba: 2+2+kúpeľňa), galéria chaty TU

            plná penzia (raňajky, obedy, večere) á la žufaňácka kuchyňa

            komorná atmosféra v malej skupinke - 10 ľudí + 3 organizátorky

            neobmedzený vstup do wellness (fínska sauna) a ľadový potok ;) počas celého pobytu

            individuálny prístup na jednotlivých lekciách

            5 x ranné stíšenie & mysore class 

            3 x jogový kruh (priestor na štúdium jógy)

            3 x poobedná relaxačná jóga/mantry 

            nedeľná turistika, spoločný večerný program podľa dohody

 

CENA POBYTU:

rezervácie pobytu do 31. 5. 2022 zvýhodnená suma 499 Eur

        zálohu potrebné zaplatiť do 25. 5. 2022 v sume 249 Eur

        doplatok potrebné zaplatiť do 15. 6. 2022 v sume 250 Eur

rezervácie pobytu od 1. 6. 2022 v plnej sume 609 Eur

        zálohu potrebné zaplatiť do 5. 6. 2022 v sume 249 Eur

        doplatok potrebné zaplatiť do 20. 6. 2022 v sume 360 Eur

 

STORNO PODMIENKY:

Ak by ste nemohli na pobyt z rôznych dôvodov nastúpiť, môžete nájsť za seba náhradníka. Usporiadateľ nie je povinný hľadať náhradníkov, ale v prípade vyššieho záujmu Vám bude môcť niekoho odporučiť.

Ak náhradníka nenájdete, pobyt bude stornovaný nasledovne:

pobyt zrušený do 10.6. - záloha (249 Eur) nebude vrátená

pobyt zrušený do 20.6. - 50% z ceny pobytu nebude vrátených

pobyt zrušený do 29.6. - 80% z ceny pobyt nebude vrátených

pobyt zrušený v deň nástupu - 100% z ceny pobytu nebude vrátených 

 

Pobyt je primárne vhodný pre ľudí, ktorí majú skúsenosti s cvičením aštanga jógy a vedia ako mysore class vyzerá. Nebránime sa však ani začiatočníkom, či praktikantom iných druhov jógy s otvorenou mysľou pre zakúsenie nových metód a techník. 

 

 

KOMPLETNÝ PROGRAM POBYTU:

 progr

 

 

 

Vaše rezervácie môžete posielať e-mailom na adresu Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  a vybavované budú do 3 pracovných dní. Tešíme sa na vás!