MisNovaProfil
Miškina cesta k joge:

Miška jogu objavila v r. 2006, keď počas vysokoškolského štúdia navštívila svoju prvú hodinu power jogy vo fitness centre v Trnave. Dovtedy vyhľadávala rôzne druhy skupinových cvičení, keďže sa od 15tich rokov venovala aerobiku, fitnessu a zaujímalo ju všetko, čo sa týkalo zdravého životného štýlu, pohybu a výživy človeka.  

V r. 2004 sa začala vzdelávať v trénerskej oblasti (Slovenská akadémia fitness a aerobiku, Z. Czoborová) a odvtedy pôsobila v rôznych fitness centrách v Trnave ako trénerka, zostavovala tréningové a výživové plány klientom. Svoje vzdelanie o oblasť jogy si začala rozširovať v r. 2011 v Power Yoga Akadémii (M. Hluchová, V. Krejčík) a tieto vedomosti pretavila do skupinových lekcií power yogy, ktoré 3 roky intenzívne viedla.

V tom období navštevovala rôzne akcie, workshopy, kongresy. Tak spoznala aj Aštanga jogu a svojho prvého učiteľa Jara Páveka (2012). Momentálne má za sebou štyri učiteľské tréningy pod jeho vedením a jeden učiteľský tréning pod dohľadom Nancy Gillgof, prvej západnej ženy z USA, ktorú pôvodne učil Sri K. Pattabhi Jois (Guruji). V posledných 2 rokoch praktizovala pod dohľadom Martiny Cifra Krížikovej (www.shala.sk). Najväčšiu stopu v nej ako učiteľ zanechal Peter Sanson (http://www.petersanson.co.nz/), pre jeho ľudskosť, jednoduchosť a hravosť s akou pristupuje k svojim žiakom a samotnej praxi jogy, či Eddie Stern (www.eddiestern.com).

Miška je dennou praktikantkou tohto systému jogy 8 rokov. V dennej praxi má často všetko, čo ku kvalitnému životu potrebuje, cez očistu a liečbu fyzického tela aj psychiky a ako to zvykne spolu s ostatnými kočkami v yoga roome hovoriť „Naša prax je náš jediný nástroj, ktorý treba použiť, či sa deje dobré, či zlé“.

Momentálne je piatym rokom frekventantkou výcvikového programu pod vedením psychoterapeuta Ľ. Dobšoviča a socioterapeutky L. Lozsi, ktorý prebieha na báze encounterových stretnutí (aktívne sociálne učenie zážitkom na sebe), a vďaka ktorému vie fungovať v živote, v práci a vzťahoch omnoho zdravšie. Hovorí, že to, čo denná prax často vyplaví na povrch (potlačené emócie, spomienky, vzťahy a pod.), to encounterové stretnutia dokážu vysvetliť, očistiť a zmeniť tak, aby bol jej život každým dňom kvalitnejší a lepší.

Vo svojom voľnom čase sa venuje štúdiu Ajurvédy, ktorá je neoddeliteľnou súčasťou jogovej praxe.

Yoga room Miška otvorila s víziou vytvorenia miesta pre dennú prax a učenie ľudí v tradičnej línii Sri K. Pattabhi Joisa, a po 5 rokoch môže povedať, že vízia je splnená, zostáva v nej už len zotrvať a odovzdávať ľuďom iba to najlepšie, čo dostala ona sama od svojich učiteľov.  

   

Vzdelanie:
2006 – 2011 UCM Trnava – odbor psychológia

Aštanga joga:

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 1.SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2013, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 1.SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2014, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 1.SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2015, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

UČITEĽSKÝ TRÉNING 1. SÉRIE (SEPTEMBER 2015, NANCY GILGOFF, BRATISLAVA)

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 2.SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2016, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

AJURVÉDSKA UNIVERZITA PRAHA - absolvovaný 1. ročník AJURVÉDSKÉ POVĚDOMÍ (PRAHA 2017-2018)

ABSOLVOVANÉ 4 INTEZÍVNE POBYTY S MARTINOU CIFRA KRÍŽIKOVOU (apríl, august, november 2018, august 2019)

Workshopy a dôležité stretnutia, ktoré utvorili skladačku Aštanga jogy:

ASHTANGA YOGA WORKSHOP S NANCY GILGOFF (BRATISLAVA 2014, 2015, 2018)

ASHTANGA YOGA WORKSHOP s MANJU JOIS-om (PRAHA 2014, BRATISLAVA 2017)

ASHTANGA YOGA WORKSHOP s VANESSOU GILGOFF (BRATISLAVA 2016)

DUCHOVNÉ ASPEKTY AJURVÉDY, Dr. Pankaj Vasant Patil, BAMS (BRATISLAVA 2016)

ASHTANGA YOGA WORKSHOP s EDDIE STERN-om (ZAGREB 2017, HELSINKI 2019, ZAGREB 2019)

ASHTANGA YOGA WORKSHOP s DAVIDOM WILLIAMS-om (BRATISLAVA 2017)

ASHTANGA YOGA WEEK s PETER SANSON-om (BRUSEL, 2019)

 

Čo učí:
Lekcie v štýle mysore 

Kurzy pre začiatočníkov a pokročilých

Súkromné lekcie, Gravid yoga - po dohode v pracovné dni počas medzi 9.00 až 16.00 hod.

Ajurvédske poradenstvo

 

Kontakt : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

+421 948 11 08 99