SasProfil

Saškina cesta k joge:

Saška sa s jogou prvýkrát stretla v roku 2008 ešte počas vysokoškolského štúdia psychológie. V tom čase hľadala niečo ako psychohygienu, čo bez pochybností našla a ešte niečo naviac. Od prvého momentu vnímala jogu viac než len ako cvičenie a ohýbanie tela. Jogu považuje za nástroj, ktorý ukazuje ako sa zastaviť, ktorý pomáha uvedomovať si spôsoby vlastného myslenia a fungovania, učí rozpoznávať, čo je v prospech života a selektovať to, čo nie je.

Spočiatku navštevovala rôzne hodiny prevažne dynamických štýlov cvičenia jogy. Pravidelne sa zúčastňovala učiteľských školení a rôznych jogových workshopov na domácej pôde a čoskoro začala sama viesť vlastné hodiny jogy na rôznych miestach v Trnave. V tej dobe sa stretávala s viacerými učiteľmi, ktorí nespochybniteľne ovplyvňovali jej rast a vnímanie jogovej praxe.

Po tom, ako v roku 2013 absolvovala svoj prvý Teacher Training Aštanga jogy s Jarkom Pávekom v Bratislave, rozhodla sa zasvätiť svoju jogovú prax jedinému systému a tak sa stala oddanou praktikantkou Aštanga jogy. Za svojím učiteľom sa pravidelne vracia a teraz má za sebou  400 hodín RYS v učení Aštanga jogy.

Vo svojom hlavnom pracovnom čase pracuje ako psychologička, je dlhoročnou frekventantkou tréningového programu na princípoch humanistickej psychológie a  frekventantkou dlhodobého psychoterapeutického výcviku v českom inštitúte pre výcvik v Gestalt psychoterapii DIALOG. Preto aj u nás v  YOGISTER-i občas organizuje psychologické prednášky, či diskusie a v prípade záujmu poskytuje aj individuálne psychologické poradenstvo.

 

 

Vzdelanie:

2006 – 2011 UCM Trnava – odbor psychológia

2011 - 2012 MUNI Brno - psychoterapeutická studia

 

Aštanga joga:

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 1. SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2013, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 1. SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2014, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 1. SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2015, JARO PÁVEK, BRATISLAVA)

INTENZÍVNY UČITEĽSKÝ TRÉNING 2.SÉRIE – 100 HRS. RYS (JÚL 2016, JARO PÁVEK, BRATISLAVA) 

ASHTANGA YOGA WORKSHOP s EDDIE STERN-om (ZAGREB 2017, ZAGREB 2019)

ASHTANGA YOGA WEEK s PETER SANSON-om (BRUSEL, 2019)

 

Čo učí:
Mysore classes – lekcie vhodné pre každého

Vedené lekcie, súkromné lekcie

Kurzy pre začiatočníkov

 

Kontakt : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.  

+421 903 02 35 81